Szolgáltatások
Tűzvédelmi tervezés
A tűzvédelmi tervezés komoly szakértelmet és felkészülést igénylő komplex folyamat. Az építmények tűzvédelme, azon belül is az építményszerkezetek tűzvédelme, egy olyan bonyolult, sokoldalú rendszer, ahol pontos és precíz megoldások szükségesek a megfelelő koncepció kidolgozásához. Egy-egy épület esetében különböző műszaki megoldások is kínálkoznak, így ennek megfelelően szem előtt tartom az ügyfél igényeit, valamint a jogszabályi és hatósági előírásokat egyaránt.
Minden építménynél, legyen az tervezési fázisban vagy kivitelezés alatt, kötelező betartani a tűzvédelmi jogszabályi előírásokat! A tervezési folyamat során, szorosan együttműködök az építészekkel, szakági tervezőkkel, kivitelezőkkel, annak érdekében, hogy soha ne ütközzünk problémákba.
TMMK készítés
A Tűzvédelmi Műszaki Megfelelőségi Kézikönyv (továbbiakban: TMMK) olyan tűzvédelmi dokumentáció, amely az építmény építését, átalakítását, bővítését követően a megvalósult tűzvédelmi adatokat, továbbá a használati feltételeket tartalmazza, amelyekkel az építmény tűzvédelmi szempontból biztonságosan üzemeltethető.
TMMK készítését 2015-től írja elő jogszabály, melyet tűzvédelmi tervező, vagy szakértő készíthet. A TMMK-t csak az építmény használatbavétele után kell elkészíteni, illetve 5 évente, vagy a tűzvédelmet érintő változás esetén kötelező felülvizsgáltatni. A TMMK minden olyan tűzvédelmi szempontból fontos információt tartalmaz, ami megkönnyíti az üzemeltetést és a későbbi átalakítást, bővítést.
Az alábbi esetekben kötelező TMMK-t készíteni:
- az 5 szintesnél magasabb lakóépületeknél
- az 1000 m2-nél nagyobb közösségi épületeknél
- az 1000 m2-nél nagyobb ipari épületeknél
- a 3000 m2-nél nagyobb
- mezőgazdasági épületeknél
- a 2000 m2-nél nagyobb tárolási épületeknél
- speciális építménynek minősülő közúti alagutaknál, valamint felszín alatti vasutaknál.
Tűzvédelmi szolgáltatás
Az építmények biztonságos működéséért a tulajdonosok és az üzemeltetők a felelősek. Az Országos Tűzvédelmi Szabályzat (továbbiakban: OTSZ) rendelkezik az építmények tűzvédelmi használati szabályairól, melyet mindenkor kötelező betartani. A biztonságos üzemeltetés a működés egyik alappillére, melyet az illetékes és hatáskörrel rendelkező tűzvédelmi hatóság folyamatosan ellenőriz.
Kiemelt figyelmet kell fordítani:
- a hatályos tűzvédelmi szabályzatra és tűzriadó tervre,
- a tűzvédelmi oktatásra,
- a különböző tűzvédelmi célú időszakos felülvizsgálatokra és üzemeltetői ellenőrzésekre,
- az előírt mennyiségű, folyamatosan karbantartott tűzoltó készülékekre,
- oltóanyag biztosítására,
- a megfelelő tárolási szabályokra.